Bez ladu a skladu,  Inspirace

#neplastuji a chráním přírodu

Nekupuji za každou cenu levné věci.

Nedávno jsem si objednala botybyly moc pěkné – na nízké platformě, letní, květinový vzor, úžasně. Klepala jsem se jako ratlík, že mi dojde krabice a bude na ní napsáno „Made in CHINA“ nebo nyní oblíbené PRC. Měla jsem z toho snad ještě větší obavy, než z toho, že mi nebudou. 🙂

UFFFFF – jsou z Brazílie. 🙂

I ta panda je z toho otrávená 🙂

Ne – nezbláznila jsem se…

…ani to neberu tak vážně, jak by se nyní mohlo zdát. Jen mi v poslední době nějak víc vadí, když zbytečně plýtváme a kupujeme levné věci, jen proto že stojí o polovinu méně, než ty, co vydrží 5x déle.

Vadí mi to, že velké firmy zdražují zboží a aby si to ještě více užili, tak přesunou svoji firmu do Číny, nebo do Malajsie.

Vadí mi, že koupíme jídlo zabalené v plastu a pak je ještě každý jednotlivý kousek zabalen do svého vlastního plastu – snad aby se k sobě ty kousky moc netulili.

Vadí mi, že si parta lidí sedne v lese na to nejhezčí místo, vypijí 17 piv v plechovce a 6 velkých plastových „lahváčů“ a to vše nechají na místě, ať to uklidí srnky a odnesou zajíci.

Nejsem rejpal.

Samozřejmě, že se nad tou hromádkou plastů a plechu – a někdy i skla jen tak nerozčílím… Vezmeme tašku a binec z lesa odneseme a pokud to jde vytřídíme. Přeci jen – zajíci by s tím běhali celé dlouhé dny.

V obchodě si nikdy neberu plastovou tašku – máme své vlastní, které máme i na našem druhém webu, kde pomáháme přírodě k prodeji – můžete si je koupit ZDE – PLÁTĚNÉ TAŠKY.

Kupuji kvalitní přírodní mýdla a snažím se i o přírodní šampóny.

A na toto jsem obzvláště pyšná!

Myslím, že plýtvat potravinami je z podstaty špatné a tak je mi líto každého jídla, které už není na nic jiného, než na vyhození. Nejvíce mne mrzí pečivo. Někdy holt ztvrdne a co s tím naděláte. Ještě, že naše tvrdé pečivo sní slepičky od známé a chodíme krmit labutě, které se elegantně vznáší na hladině řeky a rybníka nedaleko nás.

Ale chtěla jsem zajít ještě dále.

Začala jsem péct můj vlastní kváskový chléb. Teď právě se mi přes noc dělá kvásek a zítra bude opět vonět celým bytem.

Je nejen dobrý, ale také vydrží a vždy ho beze zbytku sníme.

Pomáhat přírodě považujeme za povinnost.

Asi před rokem a půl jsme se bavili na pláži s “L” co bychom mohli udělat pro přírodu. Jaký projekt bychom mohli podpořit nějak podstatněji.

Možná to znáte – když na něco myslíte a když máte opravdu snahu něco změnit -. něco udělat, pak řešení přijde samo.

Druhý den po našem hovoru jsme plavali s těmi nejúžasnějšími karetami jaké jsme kdy viděli a s jakými jsme plavali. Nebyla to ani první, ani poslední želva, kterou jsme potkali v moři a s kterou jsme si připadali jako v jiném světě – jako v pohádce.

Ale tato „NAŠE“ byla úžasná! Jako z jiného světa a na nás se přišla jen podívat. Měřila více než já a byla úžasná. Jako by věděla na co myslíme.

Nadpozemský zážitek, který se nám navždy vtiskl do mysli.

Od nápadu k realizaci.

První část nápadu byla tedy na světě – budeme podporovat ochranu karet. Druhou částí bylo ovšem – čím?!

Nakonec byla odpověď snazší, než by se zdálo. Od mala jsem si různě upravovala šperky a miluji kameny, kterých mám doma od “L” několik. A tak rozhodnutí padlo na výrobu kvalitních náramků na míru pro ty co se jim budou líbit, nebo je budou potřebovat.

Začala jsem tedy sháněk kvalitní polodrahokamy – ideálně AAAA nebo AAA kategorie a vyrábět náramky, náušnice a přívěsky z drahých kamenů. Najít je můžete na www.koralkyspribehem.cz

Miluji to a jsem ráda, že mohu podporovat přírodu – nota bene tato – v mnoha kulturách posvátná zvířata.

Děkuji vám všem, kteří případně projevíte o náramky zájem.. Do každého dávám spoustu lásky a energie. Každý kámen cítím v ruce, cítím jeho energii, jeho světlo, slunce v kamenech, nebo naopak vodu. Vím které kameny kam dát aby byly náramky pro své majitele příjemné a pomohli jim a přitom aby byly krásné na pohled.

Poslouchám intuici, poslouchám samotné kameny, jejich barvu, světlo v nich, jejich sílu. Vím, že pokud budu naslouchat přírodě, budou náramky z polodrahokamů pomáhat vám.

Náramky, včetně nových kousků najdete ZDE – KORÁLKY S PŘĚHEM

Děkuji vám ještě jednou – a ráda pro vás vytvořím náramek, který vám bude předávat svoji energii.

Szába

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *