Bez ladu a skladu,  Inspirace,  Životní příběhy

Informace versus akce

Nedávno jsme vedli s kamarádem diskuzi o tom, proč se některým lidem opravdu neskutečně daří a jiní ne a ne uspět. A není to v tom, že by ti jedni pracovali od rána do večera a ti druzí byli líní. Opak se zdá pravdou.

Protože se oba dva pohybujeme v podnikatelském prostředí, nebyl pro nás problém porovnávat různě úspěšné lidi. Koneckonců i my dva jsme na trochu jiné úrovni.

Často o úspěšných lidech slyšíme – “no jooo – ten uspěl, protože měl štěstí. Nebo – no ten se narodil se zlatou lžičkou v puse, ten musel uspět. Případně – ten má spoustu známých, to víte, on má informace. Jen si vzpomeňte když….” Takové řeči se vyrojí vždy, když někdo vyčnívá svým úspěchem nad ostatními a závist se přetvoří na takovou lidovou tvořivost.

V čem to ale skutečně je? Proč to některým funguje a jiným ne?

Sám jsem prošel obojím – měl jsem období, kdy jsem měl úspěch se vším, na co jsem sáhl. A pak také období, kdy jsem se učil, snažil, stále jsem pokračoval vpřed – alespoň jsem si to myslel – ale úspěch ne a ne přijít.
A nikdy mi nenapadlo, abych se nad tím nějak zamýšlel – když se mi nedařilo, tak jsem se snažil víc, nebo jsem se snažil vymyslet něco jiného….

Nakonec nás ale napadlo něco – tedy ono to bylo spíše velké NĚCO! Něco co tvoří onu pomyslnou hranici mezi snažením se a úspěchem.

Snažit se, sbírat informace, učit se – to je jen základ. Tu podstatu úspěchu tvoří AKCE.

Akce a jasné kroky k cíli jsou důležitější než učení se a sbírání informací.

Co z toho plyne? Že ti nejúspěšnější nejsou ti, kteří toho vědí nejvíce, kteří se narodili do bohaté rodiny a kteří měli štěstí. Jsou jimi ti, kteří dělají jasné kroky ke svému úspěchu. Jsou to ti, kteří uplatní v praxi své nabyté zkušenosti a nemusí jich být tolik, jak by si někdo myslel.

Co tedy dělat, aby jsme uspěli, aby se náš život změnil?

  • Využívejte své znalosti v praxi.
  • Přestaňte se jen učit a sbírat informace – bez jejich realizace jsou vám k ničemu.
  • Pokud to jde raději některé činnosti delegujte – sbírat informace a uvádět je do praxe je někdy velice zdlouhavé a namáhavé.
  • Zamysli se nad kroky, které můžeš udělat nyní a které v nejbližší době.

Mějte fajn den L

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *